Saturday 25 January 2020

crostar_tkd@yahoo.com

Dječja grupa 'Taekwondo klinci'

Taekwondo klinci je vesela dječja grupa, koja uspješno okuplja malu djecu u našem klubu još od 2005. godine. Ova dječja grupa je specijalizirana za potrebe djece uzrasta 5-7 godina. U ovakvoj grupi djeca mogu maksimalno doći do izražaja, jer su često zanemarena zbog toga što su u manjini ili što treniraju s odraslima.

Upravo to je bio glavni razlog odvajanja djece u zasebnu grupu koja se zove TAEKWONDO KLINCI a trening imaju dva puta tjedno u našoj klupskoj dvorani u garaži Orke. Prednosti ove grupe su mnoge:

- ovaj stručno vođeni program zadovoljava osnovne dječje potrebe za igrom, kretanjem i druženjem. Na ovaj način utječe se na skladan rast i razvoj mladog dječijeg organizma kojem je podražaj ovakvog tipa neophodan,

- razvijaju se motoričke sposobnosti. Utječe se na razvoj opće motorike, koordinacije pokreta i ravnoteže, te na gipkost i pokretljivost kralježnice,

- u prvom planu su i funkcionalne sposobnosti: potiče se rad respiratornog i kardiovaskularnog sustava te razvija slušna osjetljivost,

- djeca uče pojednostavljeni taekwondo program koji se sastoji od taekwondo tehnika i vidova samoobrane, koji ih uče kako da se nose s potencijalnim opasnim situacijama, ali i kako da ih prepoznaju s ciljem njihovog izbjegavanja, a sve to opet doprinosi smanjenju stresa i traume,

- u ovoj grupi djeca razvijaju osobine poput samokontrole, samopouzdanja, pozitivnog razmišljanja, ustrajnosti, aktivnog slušanja i sposobnosti koncentriranja na zadate zadatke.

Dječji program 'taekwondo klinci' doprinosi razvoju motoričkih i psihičkih sposobnosti djece a mnogo toga se postiže putem igrica i različitih vidova zabave. U našoj dvorani imamo jako veliki broj rekvizita, koje koristimo u radu s djecom ovog uzrasta. Djeca se zabavaljaju, a u biti unaprijeđuju svoje sposobnosti, a svi znamo da na taj način djeca najbolje uče. 

.

.

.

.

Upis --- trenirajte s nama

 • Grupa za naše male članove +

  Taekwondo klinci je vesela dječja grupa, koja uspješno okuplja malu djecu u našem klubu još od 2005. godine. Read More
 • 1

 • Suci +

  U našem klubu imamo vrlo kvalitetan sudački kadar... Read More
 • 1
 • WTF Taekwondo +

  Malo o taekwondo-u... Read More
 • 1